Moti

Moti: Reshje dëbore në disa qytete, temperaturat me minus, shihni tabelën

Moti: Reshje dëbore në disa qytete, temperaturat me minus, shihni

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve dhe vranesirave te shpeshta te cilat do te sjellin shira te izoluara dhe afat-shkurter ne zonat Qendrore dhe Jugore. Ne zonat malore Veriore parashikohet te kete shfaqje te reshjeve te debores.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes, POR rriten ne mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -3°C në 15°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor - Juglindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 balle./ Tiranapost.al