Moti

Moti: Ulen temperaturat në mëngjes, por rriten në mesditë. Ja zonat me rrebeshe shiu

Moti: Ulen temperaturat në mëngjes, por rriten në mesditë.

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te PARAQITET me kthjellime dhe vranesira, ku zonat malore do te mbizoterohen nga vranesira te shpeshta. POR ne mesdite dhe ne vijim vranesirat do te zhvillohen duke sjell rrebeshe shiu kryesisht ne zonat malore Veriore dhe pergjat kufirit Lindor. Mbremja dhe nata sjellin zhvillim te vranesirave .

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes ,por pesojne rritje ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 32°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugore Jugperendimore duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë. / Tiranapost.al.