Moti

Çadrën merre me vete se pasdite ka shi

Çadrën merre me vete se pasdite ka shi

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites ne vendin tone do te jene ne DOMINIMIN e kthjellimeve dhe vranesirave te lehta. POR ne oret vijuese vranesirat do te shtohen, duke sjell gjate pasdites dhe mbremjes reshje si fillim ne zonat Jugore dhe Qendrore te Shqiperise.

Çadrën merre me vete se pasdite ka shi

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 45 - 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 balle.