Moti

Bregdeti me diell, pjesa tjetër e vendit me vranësira

Bregdeti me diell, pjesa tjetër e vendit me vranësira

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te mbizoterojne ne
territorin shqiptar, duke bere qe zonat bregdetare te jene ne dominimin e motit te
kthjellet. POR ne pjesen tjeter do te kete kalime vranesirash ku me te dukshme
vranesirat do te jene ne zonat malore.

Bregdeti me diell, pjesa tjetër e vendit me vranësira

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 13°C
deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi
Verilindor - Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 balle.