Moti

Deri kur do të vazhdojnë reshjet? Ja sa do të bien temperaturat nga sot

Deri kur do të vazhdojnë reshjet? Ja sa do të bien temperaturat

Sipas MeteoAlb: Vranesirat e dendura do te sjellin rreshje shiu ne vendin tone qe ne oret para te dites ne zonat Veriperndimor si fillim dhe me pas perfshijne gjithe territorin. Reshjet do te jene mesatare dhe here pas here intensive. POR ne oret e pasdites pritet permiresim gradual i motit.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe ndieshem në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 5 - 6 ballë.

Deri kur do të vazhdojnë reshjet? Ja sa do të bien temperaturat