Moti

Dhjetori nis me temperatura pranvere

Dhjetori nis me temperatura pranvere

Moti për këtë të premte do të jetë me kthjellime, vranësira dhe me reshje shiu, kryesisht në veri të vendin.

Temperaturat minimale do te luhaten 6-12 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 11-14°C në veri, 19 -23°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim jug lindje me shpejtësi 15-30 m/sek dhe dallgëzim të forcës 7-8 ballë në det të hapur.