Moti

Dita do jetë e ngrohtë. Temperaturat deri në 29 gradë

Dita do jetë e ngrohtë. Temperaturat deri në 29 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te jete ne kushte te qendrueshme atmosferike, duke bere qe kthjellimet te jene dominuese ne ultesiren perendimore. Por gjate pasdites ne zonat malore parashikohet te kete vranesira kalimtare.

Dita do jetë e ngrohtë. Temperaturat deri në 29 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ndjeshem ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga 10°C deri në 29°C. 

 Dita do jetë e ngrohtë. Temperaturat deri në 29 gradë                                                                

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 balle.