Moti

Dita e fundit e muajit, përvëluese

Dita e fundit e muajit, përvëluese

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore te ngrohta mbeten prezente ne vendin tone, duke bere qe moti i kthjellet te dominoj ne ultesiren Perendimore. Por parashikohet qe vranesirat te shfaqen gjate pasdites dhe mbremjes duke sjelle rrebeshe afat shkurtra ne zonat Veriore. 

Dita e fundit e muajit, përvëluese

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes, Por do ulen ne mesdite duke luhatur vlerat nga 20°C deri në 41°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 balle.