Moti

Dita e nxehtë. Këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Dita e nxehtë. Këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Sipas MeteoAlb: Masat ajerore te ngrohta dhe te thata qe dominojne territorin shqiptar do te sjellin mot te kthjellet ne ultesiren perendimore. Ndersa zonat pergjate kufirit Lindor do te jene me kthjellime dhe vranesira te herepashershme.

Dita e nxehtë. Këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 - 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 ballë.