Moti

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 38 gradë

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 38 gradë

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike mbetetn prezente ne vendin tone, duke bere qe territori shqiptar te jete ne dominimin e kthjellimeve ne ultesiren perendimore dhe vranesirave kalimtare pergjate kufirit lindor.

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 38 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor-Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.