Moti

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 39 gradë

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 39 gradë

Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i masvae ajrore të nxehta dhe të thata mbi vendin tonë, duke kushtëzura kthjellime në të gjithë vendin gjatë pjesës së parë të ditës. Pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash, ku më të dukshme do jenë në zonat përgjatë kufirit lindor.

Dita e nxehtë. Temperaturat deri në 39 gradë

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarenë tokë por e fortë në det  me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.