Moti

Dita me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat deri në 22 gradë

Dita me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat deri në 22 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te MBETET nen ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te lehta ne zonat bregdetare dhe ne zonen e ulet. POR ne shtrirjen Lindore te vendit tone vranesirat do te jene me te dukshme.

Dita me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat deri në 22 gradë

Temperaturat e ajrit do te MBETEN konstante në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.