Moti

Dita nis e vrenjtur, pasdite përmirësohet moti

Dita nis e vrenjtur, pasdite përmirësohet moti

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet me vranesira te shpeshta te cilat do te gjenerojne rrebeshe shiu. POR ne vijim parashikohet permiresim gradual i motit ne territorin shqiptar duke bere qe vranesirat te spostohen pergjate kufirit Lindor.

Dita nis e vrenjtur, pasdite përmirësohet moti

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR MBETEN konstante në mesditë duke u luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.