Moti

Dita nis me diell. Pasdite vijnë vranësirat

Dita nis me diell. Pasdite vijnë vranësirat

Sipas MeteoAlb: mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët gjatë orëve të paradites në të gjithe vendin. Por gjatë orëve të pasdites do të kete kalime  vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Të njëjtat kushte atmosferike do të na shoqërojnë gjatë nates.

Dita nis me diell. Pasdite vijnë vranësirat

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë  me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.