Moti

Dita nis me diell, por pasditja do jetë e vranët

Dita nis me diell, por pasditja do jetë e vranët

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen e pare te dites do te dominohet nga moti i kthjellet dhe vranesirat kalimtare. Por ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te shtohen, ku me te dukshme vranesirat do te jene ne zonat malore. Ndersa bregdeti do te mbetet me mot te kthjellet.

Dita nis me diell, por pasditja do jetë e vranët

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.