Moti

Vazhdon i nxehti në Shqipëri Temperaturat do të vijojnë si në artikull

Vazhdon i nxehti në Shqipëri Temperaturat do të vijojnë si

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me shpejtësi mesatare 1-8m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 12 deri 29°C. Në zonat e ulëta 14 deri 34°C.

Në zonat bregdetare 16 deri 32°C.