Moti

Ditë vere edhe sot, temperaturat deri në 36 gradë

Ditë vere edhe sot, temperaturat deri në 36 gradë

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike MBETEN prezente ne vendin tone duke bere qe moti i kthjellet te jete MBIZOTERUES ne pjesen me te madhe te territorit gjate paradites. POR ne pjesen e dyte do te kete shfaqje te vranesirave ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te MBETEN te pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 - 40 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 ballë.