Moti

Ditët të nxehta deri të dielën. Deri sa do shkojnë temperaturat

Ditët të nxehta deri të dielën. Deri sa do shkojnë

Sipas MeteoAlb: Duke filluar qe ne oret e para te dites territori shqiptar do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve ne pjesen me te madhe te vendit. Por gjate pasdites pritet shfaqje e lehte e vranesirave ne zonat malore, duke e lene ultesiren perendimore dhe zonat bregdetare me mot te kthjellet.

Ditët të nxehta deri të dielën. Deri sa do shkojnë

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke u luhatur ne vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Ditët të nxehta deri të dielën. Deri sa do shkojnë

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 45 – 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 - 5 ballë.