Moti

Do të ketë shi në këto zona: Shikoni tabelën e qyteteve

Do të ketë shi në këto zona: Shikoni tabelën e qyteteve

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve dhe vranesirave te pakta ne zonat malore gjate paradites dhe mesdites. POR vranesirat do te zhvillohen ne vijim duke gjeneruar rreshje ne zonat Veriore dhe Lindore te territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore
nga 16°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi
Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Do të ketë shi në këto zona: Shikoni tabelën e qyteteve

Foto nga @vzhara