Moti

E diela e fundit e gushtit: si do të jetë moti

E diela e fundit e gushtit: si do të jetë moti

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë territori shqiptar MBETET me kthjellime dhe
temperatura relativisht të larta. Pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash nëpër
territor por pa rrezikuar shi.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale por ulen në vlerat maksimale duke u
luhatur nga 19°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

E diela e fundit e gushtit: si do të jetë moti