Moti

E hëna do të jetë me shi. Merre çadrën me vete

E hëna do të jetë me shi. Merre çadrën me vete

Sot priten reshje mesatare në shumicën e qarqeve. Reshjet do të arrijnë deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare. Në qarqet Shkodër, Kukës dhe Elbasan reshjet do të shoqërohen me shtrëngata. Në Verilindje dhe Lindje të vendit reshjet pritet të jenë në formën e dëborës, të cilat pritet të zbresin deri në lartësinë 900m mbi nivelin e detit.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 16 °C

në vendet e ulëta: 8 / 17 °C

në vendet malore: 4 / 11 °C

Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në zonat malore deri e fortë.