Moti

E premtja me diell dhe e ngrohtë!

E premtja me diell dhe e ngrohtë!

Sipas MeteoAlb: Në pjesen e pare të ditës, Territori shqiptar mbizotërohet nga kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, të cilat më të theksuara do të jenë në zonën Veriore. POR gjatë pasdites vranësirat do të shtohen gradualisht, KU në orët e vonë të natës do të krijojnë mundësi për reshje te pakta shiu në zonat Veriperëndimore të Shqiperise.

E premtja me diell dhe e ngrohtë!

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, DHE në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim mbi 3 ballë.