Moti

E shtuna me vranësira e shi. Po e diela?

E shtuna me vranësira e shi. Po e diela?

Për fundjavën vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

E shtuna me vranësira e shi. Po e diela?

Për ditën e Shtunë moti deri në orët e mesditës parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash deri të dendura. Këto vranësira në veriperëndim dhe përgjatë ultësirës perëndimore do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht në formë shtrëngatash. Më pas mot i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

E shtuna me vranësira e shi. Po e diela?

Ndërkohë për ditën e Diel moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare në pjesën e parë të ditës.