Moti

Edhe e diela me vranësira dhe reshje shiu

Edhe e diela me vranësira dhe reshje shiu

Edhe këtë të dielë vendi ynë do të mbetet në mbizotërimin e vranësirave të shpeshta përgjatë gjithë 24-orëshit, ku më të dukshme do të jenë në zonat lindore.

Parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime herë pas here duke sjellë reshje të pakta shiu në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore reshjet do të jenë më të shumta.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.