Moti

Edhe sot do të ketë reshje, ja parashikimi sipas zonave

Edhe sot do të ketë reshje, ja parashikimi sipas zonave

Sipas MeteoAlb: Paraditja parqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin
shqiptar. POR mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar
shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglinbdje të vendit. Mbrëmja rikthen
kushtet e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C
deri në 34°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim deri 4 ballë.

Edhe sot do të ketë reshje, ja parashikimi sipas zonave

Foto nga @andiloloci