Moti

Edhe sot temperatura përvëluese, por në disa qytete do të bjerë shi

Edhe sot temperatura përvëluese, por në disa qytete do të

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me mot te kthjellet dhe vranesira
kalimtare. POR oret vijuese shtojne vranesirat ne vend, duke bere qe ne zonat Veriore
dhe Lindore te kete rrebeshe te karakterit lokal. Oret e vona te nates do te permiresojn gradualisht motin.

Edhe sot temperatura përvëluese, por në disa qytete do të

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 balle.

Foto kryesore nga @picturesque_entertainment