Moti

Erë e fortë në bregdet, por pa shi në gjithë vendin

Erë e fortë në bregdet, por pa shi në gjithë vendin

Dita e sotme parashikohet me kthjellime, por nuk priten reshje shiu në qarqe. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 10 °C

në vendet e ulëta: 1 / 10 °C

në vendet malore: -6 / 0 °C

Era pritet të fryjë deri e fortë, sidomos në bregdet.