Moti

Fundjava do jetë me diell

Fundjava do jetë me diell

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te dominohet nga kthjellimet e pakta dhe vranesirat e shpeshta gjate paradites, te cilat do te sjellin mundesi per reshje te karakterit lokal ne zonat Juglindore. POR ne vijim vranesirat gradualisht do te largohen nga territori shqipetar.

Fundjava do jetë me diell

Temperaturat e ajrit do të VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 2 - 3 balle.