Moti

Fundjava mbyllet me temperatura të larta

Fundjava mbyllet me temperatura të larta

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellet do te jete mbizoterues ne pjesen me te madhe te vendit tone. Por ne zonat e thella malore parashikohet te kete kalime te pakta vranesirash gjate oreve te mesdites dhe pasdites.

Fundjava mbyllet me temperatura të larta

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.                                                                        

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.