Moti

Fundjava nis dhe mbyllet me shi

Fundjava nis dhe mbyllet me shi

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me kthjellime te pakta dhe vranesira te shpeshta ne zonat Jugore. Ndersa ne zonat Qendrore dhe Veriore do te kemi zhvillim te vranesirave here pas here duke sjell rrebeshe te pakta shiu, me te dukshme rreshjet do te jene ne zonat malore. 

Temperaturat e ajrit do te vijojne te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 27°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.