Moti

Fundjava nis me diell

Fundjava nis me diell

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën bregdetare dhe alternime vranësirash në pjesën tjetër të vendit deri në mesdite.

Më pas do parashikohen kthjellime në të gjithë vendin.

Gjithashtu parashikohen reshje shiu të izoluara në formë pikash përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim 1-10 m/sek.

Dallgëzimi 3 ballë.