Moti

Fundjava nis me diell

Fundjava nis me diell
Për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2- 8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era fiton shpejtësi deri në 14m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -1 deri 13°C

në zona e ulëta 2 deri 19°C

në zona bregdetare 4 deri 19°C