Moti

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell

Vendi ynë parashikohet të përfshihet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike në të gjithë territorin përgjatë gjithë ditës.

Sot pritet të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore pas mesdite. Ndërsa kthjellimet do të jenë më prezente në ultësirën perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Këtë fundjavë përgjithësisht do të ketë mot me diell e gjatë mesditës vranësira kalimtare në male.