Moti

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2 ballë.

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell

Fundjavë e ngrohtë dhe me diell