Moti

Gushtit nuk i ndahen reshjet, çfarë parashikohet sot dhe tre ditët në vijim

Gushtit nuk i ndahen reshjet, çfarë parashikohet sot dhe tre

Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i motit të kthjellët në vendin tonë deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në skajin Verior-Verilindor ku pritet rreshje te karakterit lokal, duke lënë pjesën tjetër të vendit me kthjellime.

Gushtit nuk i ndahen reshjet, çfarë parashikohet sot dhe tre

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Gushtit nuk i ndahen reshjet, çfarë parashikohet sot dhe tre

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Perendimor -Veriperëndimor
duke krijuar ne det dallgëzim 2 - 3 ballë.

*Foto kryesore nga @davidsbeenhere