HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 korrik nga Russell Grant

Dashi

Do t'ia dilni veçanërisht mirë me një koleg që është në natyrë hiperaktive. Të tjerët mund ta kenë të vështirë të vazhdojnë me ta, por ju i gjeni idetë e tyre emocionuese dhe energjinë e tyre motivuese. Ju dëshironi të jeni aktiv dhe do të kënaqeni duke punuar si pjesë e një ekipi.

Demi

Largimi nga rutinat tuaja të përditshme duket i duhuri për ju aktualisht. Edhe pse ju jeni quajtur një krijesë e zakonit, ashtu si gjithë të tjerët, ju vlerësoni ndryshimin e ambientit ose profesionit. Do të takoni disa njerëz interesantë teksa filloni të keni interesa të reja. Nëse jeni beqarë, dikush mund të bëhet një mik shumë i ngushtë apo i dashuri ideal.

Binjakët

Ju keni një zgjedhje për të bërë dhe megjithëse kjo është diçka që duhet ta vendosni vetë, do të mirëprisni mundësinë për të folur me një mik të vjetër që gjithmonë ka dhënë këshilla të arsyeshme. Karriera e tyre mund të duket se ka nisur papritur dhe ata mund t'ju japin disa këshilla se si të përmirësoni përparimin tuaj.

Gaforrja

Vonesat e udhëtimit do të shkaktojnë zhgënjim. Ju mund të mos i keni parashikuar këto probleme, megjithëse duke parë prapa, do të dëshironit të kishit menduar më shumë për detajet e këtij udhëtimi. Nëse vëreni se nivelet tuaja të energjisë po bien, kujdesuni për veten pak më shumë. Ju keni vetëm një palë duar.

Luani

Mund të duket sikur rruga juaj drejt një qëllimi të caktuar ka devijuar paksa. Ju dëshironi të gjeni një mënyrë për t'u rikthyer në rrugën e duhur. Mund të duhet pak kohë për të gjetur mënyrën më të mirë për ta bërë këtë. Keni një vend të qetë ku mund të shkoni për të menduar në paqe, pa asnjë ndërprerje?

Virgjëresha

Edhe nëse e doni punën që bëni, nëse nuk ju paguan mjaftueshëm, mund t'ju duhet të filloni seriozisht të kërkoni një punë tjetër. Shpenzimet e përditshme po rriten dhe nuk keni mundësi të vazhdoni në një pozicion që nuk ju paguan. Ky vendim nuk do të jetë i lehtë, por duhet të merret parasysh nga nevoja.

Peshorja

Pamja juaj e ndritur dhe e gëzuar do ta bëjë çdo gjë që zgjidhni të bëni të duket më argëtuese, më shpërblyese dhe më interesante nga sa e kishit pritur. Më shumë se një person do të vërejnë se sa i lumtur jeni dhe kjo është e gjitha për shkak të disa lajmeve të këndshme që do dëgjoni në fillim të ditës.

Akrepi

Do të jeni mirënjohës për sa shumë ju ka ndihmuar dhe mbështetur partneri ose dikush i afërt së fundmi. Mund t'ju habisë kur t`ju thonë se mendojnë që i keni marrë si të mirëqenë. Tani mund të jetë koha për t'i bërë të ditur se jeni mirënjohës dhe se ende i doni.

Shigjetari

Një fëmijë ose i afërm më i vogël do t'ju tërheqë vëmendjen ndaj sjelljes së çuditshme të një kafshe. Do të keni arsye për t'i falënderuar për zgjuarsinë e tyre. Çdo çështje ligjore ose financiare që është shtyrë në të kaluarën do të fillojë të ecë përsëri përpara. Do të jetë lehtësim për ju.

Bricjapi

Të jesh i vetëpunësuar mund t`ju marrë më shumë kohë nga sa mendoni. Do t`ju shterrojnë energjitë dhe do të keni shumë pak kohë për familjen. Një ditë më herët në shtëpi, nuk ju kushton asgjë.

Ujori

Dikush që ka tradhtuar besimin tuaj nuk mund të jetë më pjesë e jetës suaj. Kjo marrëdhënie ka marrë fund. Ju nuk mund të vazhdoni siç ishit bashkë. Jeni gati për të ecur përpara dhe asgjë që ata thonë apo bëjnë nuk mund t'ju bëjë të ndryshoni mendje.

Peshqit

Disa njerëz e kanë rrugën përpara të sikletshme dhe me debate. Nëse puna juaj ose një aktivitet vullnetar në të cilin jeni përfshirë nënkupton bashkëveprim me publikun e gjerë, mund të jeni në një kohë stresuese. Bëni çmos për të menaxhuar durimin tuaj dhe tregohuni të durueshëm edhe pse kjo nuk ju duket e drejtë.