Moti

I ftohti rikthen shiun dhe borën në pranverë

I ftohti rikthen shiun dhe borën në pranverë

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te perfshihet nga nje sistem i dendur vranesirash i cili do te gjeneroj reshje. KU ne pjesen me te madhe te territorit do te kete reshje shiu. NDERSA ne zonat e thella malore pritet rishfaqje e flokeve te debores.

I ftohti rikthen shiun dhe borën në pranverë

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 16°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 balle.