Moti

Java e fundit e tetorit do të jetë me diell

Java e fundit e tetorit do të jetë me diell

Rrymat e ngrohta dhe të qendrueshme, do të jenë prezente këtë javë. Këto, do të sjellin temperatura si në figurë. Parashikohen orë me diell e hera herës vranësira të larta transparente. Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare. Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e jugperëndimi.

Java e fundit e tetorit do të jetë me diell

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.