Moti

Java mbyllet me diell dhe temperatura të larta

Java mbyllet me diell dhe temperatura të larta

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te mbizoterohet nga moti i qendrueshme duke bere qe ultesira perendimore te dominohet nga kthjellimet. Ndersa ne zonat malore parashikohet te kete kalime vranesirash, me te dukshme do te jene ne pjesen e dyte te dites.

Java mbyllet me diell dhe temperatura të larta

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te mbeten te pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 38°C.

Java mbyllet me diell dhe temperatura të larta

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.