Moti

Java nis e ftohtë. Temperaturat minimale shkojnë -6 gradë

Java nis e ftohtë. Temperaturat minimale shkojnë -6 gradë

Vranësirat do të jenë më tepër prezente sot po pa praninë e reshjeve të shiut ndërsa për ditën e Martë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta në lindje të vendit dhe jug.

Java nis e ftohtë. Temperaturat minimale shkojnë -6 gradë

Temperaturat minimale do të shënohen në Bajram Curri, me -6 gradë. Korça, Gjirokastra dhe Peshkopia do të shkojnë deri në -4 gradë.

Kryeqyteti do të ketë luhatje temperaturash nga 0-12 gradë.