Moti

Java nis e kthjellët, por e acartë

Java nis e kthjellët, por e acartë

Sipas MeteoAlb: Ultesira perendimore PARAQITET ne dominimin e moti te kthjellet POR te ftohte. NDERSA pjesa tjeter e vendit do te jete me alternime kthjellimesh dhe kalime te pakta vranesirash, ku ne shtrirjen Lindore vranesirat do te jene me te dukshme.

Java nis e kthjellët, por e acartë

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR MBETEN konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 6°C.

 

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Lindor - Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.