Moti

Java nis me diell. Temperaturat deri në 37 gradë

Java nis me diell. Temperaturat deri në 37 gradë

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te mbizoterojne vendin tone gjate gjithe dites, duke bere qe uletesira Perendimore te dominohet nga kthjellimet. Ndersa vranesirat e pakta do te shfaqen ne zonat malore ne pjesen e dyte te dites.

Java nis me diell. Temperaturat deri në 37 gradë

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim i ulet.