Moti

Java nis me temperatura të larta

Java nis me temperatura të larta

Sipas MeteoAlb: Deri ne mesdite vendi yne do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare ne zonat malore. Por ne vijim vranesirat do te zhvillohen ne zonat malore duke sjell rrebeshe shiu ne veri dhe Verilindje te territorit shqiptar.

Java nis me temperatura të larta

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.