Moti

Këto janë zonat ku do ketë rrebeshe shiu sot

Këto janë zonat ku do ketë rrebeshe shiu sot

Sipas MeteoAlb: Kushtet e motit karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë vendin. Pjesa e dytë ditës sjell shpeshtim të varnësirave, KU herë pas here do të kete zhvillim të tyre duke gjeneruar rrebeshe shiu në zonat jugore-juglindore.

Këto janë zonat ku do ketë rrebeshe shiu sot

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes dhe rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 33°C.                                                                             

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.