Moti

Këto janë zonat ku pasdite do të bjerë shi

Këto janë zonat ku pasdite do të bjerë shi

Sipas MeteoAlb: Deri ne oret e mesdites vendi yne do te jete me kthjellime dhe vranesira te lehta. Por ne vijim vranesirat do te shtohen, duke sjell rreshje te karakterit lokal ne zonat malore te Shqiperise. Oret e vona te mbremjes permiresojne motin dhe ne keto zona.

Këto janë zonat ku pasdite do të bjerë shi

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 ballë.