Moti

Krishtlindje me mot të ngrohtë sot!

Krishtlindje me mot të ngrohtë sot!

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, si pasojë e depërtimit të masave ajrore të ngrohta me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët për pjesën më të madhe të ditëve dhe orë të plota me diell, edhe pse s’do të mungojnë vranësirat, të cilat lokalisht do të jenë deri të dendura.

Vlen për t’u theksuar se për shkak të masave ajrore më të ngrohta dhe orëve me diell, temperaturat në orët e mesditës do të jenë disa gradë më të larta se ato të zakonshme për periudhën që ndodhemi.

Gjithashtu, në orët e mëngjesit kryesisht përgjatë zonave luginore dhe jo vetëm parashikohet shikim i reduktuar për shkak të mjegullës së dendur.