Moti

Kthjellime në mëngjes, ndërsa pasdite do të ketë reshje shiu në disa zona

Kthjellime në mëngjes, ndërsa pasdite do të ketë reshje

Moti do të mbetet me kthjellime në mëngjes dhe vranësira në shtim mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu me rrebeshe në zonat malore pjesërisht zona e ulët pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-19 gradë, vlerat maksimale do të jenë pa ndryshime 28-29°C deri në 32-33°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.