Moti

Kujdes në oraret e pikut! Temperaturat shkojnë deri në 35 gradë

Kujdes në oraret e pikut! Temperaturat shkojnë deri në 35

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë territorin e Shqipërisë, KU kalime të pakta vranësirash do të ketë vetëm në zonat e thella malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që të ketë kalime të pakta vranësirash në të gjithë vendin, KU më të fokusuar do të jenë në zonat Verilindore.

Kujdes në oraret e pikut! Temperaturat shkojnë deri në 35

Temperaturat e ajrit do të vijojnë rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë.