Moti

Kur do të hapet moti sot?

Kur do të hapet moti sot?

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites MBETEN me vranesira shpeshta te cilat do te sjellin rreshje afat shkurtra. POR gjate mesdites dhe pasdites moti parashikohet te permiresohet perkohesisht, pasi oret e vijuese rrikthejne gradualisht vranesirat e shumta dhe rrebeshet e shiut.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.

Kur do të hapet moti sot?

*Foto kryesore nga @arjola.dula