Moti

Kur do të pushojë shiu?

Kur do të pushojë shiu?

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar deri ne oret e mesdites do te jete ne ndikimin e vranesirave te shumta te cilat do te gjenerojne reshje shiu, KU priten qe ne intervale te shkurtra kohore te kete dhe rebeshe shiu. POR gjate pasdites dhe mbremjes parashikohet qe moti te permiresohet gradualisht.

Kur do të pushojë shiu?

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.